BETONARME ÇİFT DUVAR SİSTEMİ NEDİR?
  • Betonarme çift duvar, iki adet betonarme duvar panelinin, aralarında projesine göre boşluk kalacak şekilde özel bağlantı elemanları ile birleştirilmesi suretiyle oluşturulan çift cidarlı betonarme elemandır.
  • Bu elemanlar özel donanımlı teknolojik bir betonarme eleman üretim tesisinde imal edilir, şantiyeye nakledilir, projesine göre yerleştirilerek yapının betonarme taşıyıcı ve mimari duvarları elde edilir. Kurulan duvar sistemi üzerine ön üretimli betonarme filigran veya boşluklu döşemelerim yerleştirilmesini takiben topping (üst yüzey) ve duvar ara betonlarının dökülmesi sureti ile monoblok (duvarları kenetlenmiş) olarak çift duvaryapı sistemi elde edilir.
  • Yapı sistemi en üst kalitede ısıve ses izolasyonunu, elektrik tesisatı altyapısını içerir ve sıva gerektirmez. Sonuç olarak yapının kurulması ile ileri seviye kaba inşaat tamamlanmış olur.
  • Bu sistem ile katlı yapılar, villa tarzı konutlar, bodrumlar, yüzme havuzu, su deposu, yeraltı otoparklarıvb inşaatlar süratle ve ekonomik olarak inşa edilir.
  • Başlıca avantajları, depreme en üst seviyede dayanıklı olması, hızlı yapım sistemi ile zaman kazancı, sıva gerektirmemesi, elektrik altyapısını içermesi, en üst seviyede ısı ve ses izolasyonu sağlaması, hassas ölçülere sahip olması, şantiyede yüksek iş güvenliği sağlaması, maliyetinin önceden belli ve koordinasyonun baştan sağlanabilmesidir.

 

Detaylar için tıklayınız